Hindistan Vizesi Randevu

Hindistan Vizesi Randevu

Hindistan vizesi randevu alma işlemi online şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunun için online başvuru formu doldurulduktan ve forma fotoğraf yüklendikten sonra randevu sayfasına yönlendirilirsiniz. Hindistan vizesi randevu işlemleri Hindistan Konsolosluğunda haftaiçi her gün 09.30-12.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Bordo, Yeşil ve Gri pasaport sahipleri Hindistan’a vize ile seyahat edebilmektedirler.

Hindistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hindistan vize işlemleri tamamıyla online ortamda yapılmamaktadır. Vize başvuru formu ve randevu işlemi online olmakla birlikte hazırlanması gereken evraklarla birlikte randevu tarihinde ve saatinde Hindistan Konsolosluğunda şahsen bulunulması gerekmektedir.

Hindistan vizesi randevu işlemi, vize için gerekli evrakları içeren dosyanın ibrazı, parmak izi verme ve biyometrik kayıt işlemi ve mülakat içermektedir. Online başvuru formunun çıktısı randevu sırasında başvuru sahibinin yanında bulunmalıdır. Online başvuru formu doldurulurken seyahat amacıyla ilgili kısımların dikkatle doldurulması gerekir. Hindistan Konsolosluğu vize departmanı vize mülakatında soracağı sorulara verdiğiniz cevapların online formda verdiğiniz bilgilerle çelişkili olmaması gerekir. Konsolosluk yetkilileri seyahat amacınıza dair daha detaylı bilgiler almak isteyebilirler. Gerekli evrakların ibrazı da vize randevusu sırasında yapılmaktadır. Bu durumda mülakatta vereceğiniz bilgilerin seyahatinizin için hazırladığınız evraklarla da uyumlu olması beklenir.

Hindistan vize işlemleri bireysel olarak yapılabilmekle birlikte yetki yazısı verilen üçüncü şahıs ve kurumlar aracılığı ile yapılabilmektedir. Ancak vize başvuru sahibinin her koşulda Hindistan Konsolosluğuna giderek parmak izini ibraz etmesi gerekmektedir.

Hindistan vizesi randevu işlemi online olarak yapılırken randevu tarihinin seyahat tarihinizle uyuşması ve vizenizin seyahat tarihinize yetişebilmesi için başvurunun buna göre yapılması doğru olur. Hindistan Konsolosluğu randevu sırasında evrak kabul aşamasında evraklarınızı yeterli görmez ise ek evrak talebini o sırada sizi bildirmektedir. Eksik evrak nedeniyle vize reddi alma olasılığınız düşüktür çünkü eksik evraklar size vize randevusunda bildirilir ve dosyanız geri çevrilir. Eksik evraklarınızı ibraz etmeniz gerektiği durumda yeniden vize randevusu almanız gerekecektir. Evrak takibi ve vize başvuru formunun doğru şekilde doldurulması Hindistan vize işlemlerinde büyük önem arzetmektedir. Hindistan vizesinin çıkış süresi 1 ila 3 iş günüdür ve bu süre vize randevu tarihinden itibaren geçerlidir.