hindistan fahri konsoloslukları

Hindistan Fahri Konsoloslukları

Hindistan’a seyahat etmeyi planlayan kişilerin seyahat amaçlarına göre Hindistan vizesi almaları gerekmektedir. İzmir, Bodrum ve Gaziantep illerinde ya da çevrelerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları, Hindistan vize başvurularını bu üç ildeki Hindistan Fahri Konsoloslukları vize birimlerine yapmalıdırlar.

Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu

Bodrum ve çevre illerinden olan Milas, Yatağan ve Muğla illerinde ikamet eden vatandaşların Hindistan vize başvurularını Hindistan Bodrum fahri konsolosluğu aracılığı ile yapması gerekmektedir. Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu, Hindistan vize işlemlerini Hindistan Ankara Büyükelçiliği yetkisi ile yapmaktadır.

Hindistan Fahri Konsoloslukları, görevini sürdürdüğü bölgede ikamet etmekte olan Hindistan vatandaşları ile uyrukluğunu taşımakta olan tüzel kişilere Konsolosluk himayesi sağlar. Ankara Büyükelçiliği tarafından verilen yetki ve sorumlulukları yerine getirmekle görevli olan Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu’nun Fahri Konsolosu Cemi Kamhi’dir.

Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu hafta içi her gün sabah 09.00 ile 17.30 saatleri arasında hizmetlerini sürdürmektedir. Bodrum’da tam teşekküllü Hindistan Konsolosluğu bulunmadığı için Bodrum ve çevre illerde Hindistan’a ziyaret etmeyi planlayan kişiler vize işlemlerini Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu aracılığı ile yapmaktadır.

Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu Yalıkavak Beldesi Yat Limanı, Yıldırımlar A.Ş Bodrum’da hizmet vermektedir.

Bodrum Fahri Konsolosluğu Hindistan Vizesi Başvuru İşlemleri

Bodrum ve çevre illerde ikamet eden ve Hindistan’a seyahat etmeyi planlayan kişiler, Hindistan vize işlemlerini Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu aracılığı ile yapmalıdır. Başvuru öncesinde Hindistan’ın ve Türkiye’nin resmi tatil günlerine dikkat edilmelidir. Resmi tatil günlerinde Hindistan Konsoloslukları hizmet vermediği için Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu da hizmet vermemektedir. Başvurularınızın aksamaması için bu durumları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Hindistan vizesi, online vize türlerinden biridir. Bunun için öncelikle Hindistan Konsolosluğu web sitesi üzerinden online başvuru formu doldurularak Hindistan vizesi için başvuru yapılır ve Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alınır. Başvuru formunun İngilizce ve büyük harfler ile doldurulması gerekmektedir.

Online başvuru işleminden sonra alınacak olan vizenin türüne göre istenen evrakların hazırlanması gerekmektedir. Başvurunun olumlu yanıtlanması için belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması çok önemlidir. Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu başvuru belgelerine ek olarak farklı belgeler talep etme hakkına sahiptir. Gerekli gördüğü takdirde başvuru sahibi ile yüz yüze görüşme talebi de yapılabilir.

Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu’na verilmek üzere, başvuru sahibi tarafından yazılan seyahat nedeninin, seyahat süresinin ve seyahat ile ilgili bütün bilgilerin yer aldığı vize başvuru dilekçesi başvuru evrakları arasında bulunmalıdır. Bodrum Hindistan Fahri Konsolosluğu aracılığı ile alınacak olan Hindistan vizesinin ücreti, alınacak olan vizenin türüne göre değişmektedir. Ayrıca Hindistan’da kalınacak süreye göre de vize ücreti değişmektedir.

Hindistan Fahri Konsolosluğu Gaziantep

Gaziantep, Hatay, Kilis, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa illerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Hindistan vatandaşlarının Hindistan vizesi ve diğer işlemleri Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Hindistan Ankara Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş olan Hindistan Gaziantep Fahri Konsolosluğu belge tasdiki, doğum belgesi, evlilik belgesi, vatandaşlık belgesi, şirket evrak tasdiki gibi tüm konsolosluk işlemlerini yapmaktadır.

Hindistan Fahri Konsolosluğu Gaziantep Çalışma Saatleri

Hafta için Pazartesi ve Cuma günleri, sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Türkiye ve Hindistan’ın resmi tatil günlerinde Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu hizmet vermemektedir. Bu nedenle bu tarihler arasında başvuruda bulunmamaya dikkat etmeniz önemlidir.

Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu Adresi

Hindistan Gaziantep Fahri Konsolosluğu Konsolosu Murat Eruslu’dur. Gaziantep’te Hindistan Konsolosluğu olmadığı için gerekli işlemleri Murat Eruslu yönetiminde Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu yerine getirmektedir. Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu, Mavi Muaamer Güler Bulvarı 2.Organize Sanayi Bölgesi, Batı bölümü 2.cadde numara 17 adresine hizmet vermektedir. Başpınar – Şehitkamil bölgesinde bulunan Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu’na ulaşım kolaydır.

Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu vize ücreti, alınacak olan vizenin türüne göre belirlenmektedir. Hindistan’a ne amaçla gidilecek ise ona uygun olan vize türü için başvuru yapılmalıdır. Başvuru türüne ve Hindistan seyahatinin süresine göre vize ücreti değişmektedir.

Gaziantep Fahri Konsolosluğu Hindistan Vize Başvuru

Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu’na Hindistan vizesi için başvuruda bulunacak olan vatandaşların öncelikle online başvuru işlemini yapması gerekmektedir. Bunun için Hindistan Konsolosluğu’nun resmi web sitesinde yer alan online başvuru formunun İngilizce ve büyük harfler ile doldurulması gerekir.

Başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması, vize sonucunu büyük oranda etkiler. Başvuru formunda verilen bilgilerin belgeler ile desteklenmesi de gereklidir. Başvuru formunda belirtilen bilgilerin yanlış olduğu veya belgeler ile desteklenemediği durumlarda vize başvurusu reddedilmektedir.

Başvuru için Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu’na hitaben Hindistan vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Bu dilekçede İngilizce olarak seyahatin amacı, süresi ve tüm seyahat planları yer almalıdır.

Vize başvurusunda bulunacak olan kişi işveren ya da çalışan ise dilekçenin şirketin antetli kağıdına yazılması gerekir. Başvuran kişi emekli ise kendi el yazısı ile İngilizce olarak dilekçe yazması istenir. Eğer başvuru sahibi çalışmıyor ise seyahati boyunca masraflarını karşılayacak olan akrabası tarafından tüm seyahat bilgilerini içeren dilekçe yazılmalıdır.

Vize ücreti, alınacak olan vizenin türüne göre değişir. Ayrıca Gaziantep Hindistan Fahri Konsolosluğu’ndan alınacak olan vizenin başvuru sonucu en geç 2 gün içerisinde belli olmaktadır.

Hindistan İzmir Fahri Konsolosluğu

İzmir ve çevresinde ikamet eden vatandaşların Hindistan vize işlemleri ve diğer bütün Konsolosluk işlemleri Hindistan İzmir Fahri Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Hindistan vizesi ve işlemleri için Hindistan Ankara Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiştir.

Hindistan İzmir Fahri Konsolosluğu Adresi ve Çalışma Saatleri

Hindistan İzmir Fahri Konsolosluğu Anadolu Caddesi, Numara 37/39, Koyuncu Han Bölgesi İzmir’de bulunmaktadır. Hindistan İzmir Fahri Konsolosu Turgut Koyuncuoğlu’dur. Hindistan Fahri Konsoloslukları yalnızca vize işlemlerini yürütmektedir. Vize konusunda karar verme yetkisi yoktur.

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-17.30

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres: Anadolu Caddesi No: 37/39 Koyuncu Han, 35010 İZMİR
Telefon: (0232) 433 05 49 – 461 46 60
Faks: (0232) 435 05 49

İzmir Fahri Konsolosluğu Hindistan Vizesi Başvuru İşlemleri

Hindistan’a seyahat edecek olan vatandaşların İzmir ve çevresinde ikamet etmesi halinde gerekli Hindistan vizesi başvuru işlemlerini Hindistan İzmir Fahri Konsolosluğu aracılığı ile yapmaları gerekmektedir.

Hindistan vizesi için ilk olarak online elektronik başvuru yapılmalıdır. Bunun için Hindistan Konsolosluğu’nun internet sitesine girilerek başvuru formu doldurulur. Başvuru formunun eksiksiz ve İngilizce olarak doldurulması önemlidir.

Büyük harfler ile doldurulan başvuru formunda istenen her bilgiye doğru yanıt verilmelidir. Verilen bilgiler daha sonra belgeler ile destekleneceği için yanlış ve eksik bilgi verilmemesine dikkat edilmelidir. Böyle bir durumda Hindistan Konsolosluğu tarafından vize başvurusu reddedilir.

Başvuru formu doldurulduktan sonra online randevu alınır ve vize türüne göre istenen evraklar hazırlanır. Seyahati gerçekleştirecek olan kişinin Hindistan Konsolosluğu’na vize talep dilekçesi yazması gerekir. Bu dilekçede Hindistan’a neden gidileceği, ne kadar kalınacağı, seyahat boyunca masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmelidir.

Başvuru yapıldıktan sonra bilgiler incelenir. Verilen bilgilerin doğru olmadığı tespit edildiğinde vize başvurusu reddedilir. Reddedilme işlemi ileride yapılacak olan vize başvurularını da olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle başvuru sürecinde çok dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca işlemlerin daha güvenilir devam etmesi için vize merkezlerinden yardım alınabilir.